Oddechová ferrata Sentiero del Colodri

Cima Colodri. Pohled na vrcholový kříž od konce ferraty.

Minulý rok jsme jeden týden strávili u severoitalského jezera Lago di Garda. Je největší v Itálii. Rozhodli jsme se objet ho celý kolem dokola a trvalo to celý den. Samozřejmě se zastávkami v několika městech. Jeho břeh je totiž dlouhý 158 km.

Jeden z nejhezčích pohledů na severní část jezera a na města, která leží v pánvi při jeho břehu, je z vrcholu Cima Colodri. Jeho vrchol je sice jen 400 m. n. m., ale vzhledem k jeho umístění a jeho okolí, nízká výška vůbec nevadí. Na vrchol vedou dvě cesty. Turistická a via ferrata Sentiero del Colodri.
Auto jsme nechali na parkovišti u kempu Arco a přes lezeckou oblast jsme se vydali k ferratě. Má necelých 200 výškových metrů a lezli jsme ji asi 45 minut. Myslím, že kdybychom nestáli ve frontě, zvládneme ji rychleji 🙂 Ferrata je opravdu lehká. Převážně obtížnosti A a A/B. Aby nás tolik nenudila, hledali jsme chyty a stupy a nevyužívali jsme ocelové lano. Těžší pasáž (obtížnost B/C) přišla až na konci trasy. Byla ale krátká. Stačilo pět kroků a byl konec. Od konce ferraty je to k vrcholu ještě kousek. Cesta vede mírně do kopce po vrcholu skály a nízkým porostem. Od vrcholového kříže se dá pokračovat po hřebeni dál a na rozcestí sejít na opačnou stranu k vesnici Santa Maria di Laghel. Z ní se pak po silnici vrátit do Arca. My ale zvolili sestup ferratou. Za prvé jsme pod ferratou měli zaparkované auto a za druhé nás vlastně tahle ferrata bavila svou lehkostí a chtěli jsme si ji ještě jednou užít :).


Přidat komentář

Zpátky na začátek