Via ferrata Hluboká

Vylezlo 43 uživatelů, průměrné hodnocení 3.6364Vylezlo 43 uživatelů, průměrné hodnocení 3.6364Vylezlo 43 uživatelů, průměrné hodnocení 3.6364Vylezlo 43 uživatelů, průměrné hodnocení 3.6364Vylezlo 43 uživatelů, průměrné hodnocení 3.6364

4 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Byli jsme na té ferratě s přítelkyní. Nejdřív, je to k ferratě od parkoviště 6,5km. To jen pro ty, co píšou, že to je pěšky za 20 minut. Ferrata je ze 70% v záklonu, takže já jsem ji dolezl, ale přítelkyni musela zachránit okolo jedoucí loď. Nedala to na ruce. Ferrata je docela dlouhá. Rozhodně si nemyslím, že by to bylo B.

  1. 0

   0

   Nemyslíte tím spíše ferratu v Bechyni?

 2. 0

  0

  Přístup k via ferratě je nejlepší z Purkarce, kdy je to od parkoviště cca 3.3km k odbočce ze stezky a od odbočky 150m kolmo směrem k řece. Z parkoviště tedy do 40min.

  Ferrata je ideální pro začínající lezce, kteří se zde mohou naučit jistit se a mohou si odpočinout i bez nutnosti odsednutí. Ferrata je pěkná a oproti Bechyni o dost lehčí.

  Nyní od června 2021 otevřen nový úsek (Část B) , kdy je na informační ceduli uvedeno že je dlouhý 400m a obtížnost je C/D a čas lezení 60min. Tento úsek má nástup ve stejném místě jako první úsek a leze se na druhou stranu (proti proudu) od toho prvního. Můj názor je, že uváděná obtížnost je přehnaná a je stejná jako na prvním úseku pouze je tato část delší. Kdo bude potřebovat místa na odpočinek je zde dost.

 3. 0

  0

  Tahle ferrata určitě není pro úplné začátečníky, ačkoli se lehčí 150m část zdá lehká, je poměrně silová – ale stále to jsou jen krátké silové úseky, tak pohoda. Za to druhá, čerstvě otevřená 400m dlouhá část je už silová výzva i pro o něco zkušenější lezce 🙂 Ze začátku se zdá lehká, při první půlce se člověk moc nenadře. Ale druhá půlka je pořádná prověrka sil a výdrže, pokud někdo má problém s lehčí 150m dlouho trasou, nedoporučuji zkoušet těžší trasu 🙂
  Celkově je ale Ferrata Hluboká krásná, výhodou jsou dvě mola kam člověk může zakotvit s loďkou či dojet na paddleboardu. Jediná „nevýhoda“ je pro pěší kteří přijeli autem, z Hluboké je to cca 7km (2 hodiny pěšky) a z obce Purkarec 3km (hodina pěšky).

Zobrazit všechny komentáře (4 celkem)

Přidat komentář

Zpátky na začátek