Slovenska pot

Vylezlo 39 uživatelů, průměrné hodnocení 3.2895Vylezlo 39 uživatelů, průměrné hodnocení 3.2895Vylezlo 39 uživatelů, průměrné hodnocení 3.2895Vylezlo 39 uživatelů, průměrné hodnocení 3.2895Vylezlo 39 uživatelů, průměrné hodnocení 3.2895

1 komentář

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Hezká ferrata, ale nesmíte mít závratě. Občas by ta jistící lana mohla být delší. Asi dvakrát skončila nepříjemně brzy: jednou vlevo díra 50 metrů, vpravo 150 metrů a přes chodníček, který měl sice šířku asi metr a půl, a najednou se zdál hrozně úzký, bylo zapotřebí ujít pár metrů po rovince bez jištění. A o něco výše to bylo ještě trochu více adrenalinové: sice bez přímého pohledu dolů, ale zato bez jištění se stoupalo pár desítek metrů do svahu přes balvany jen kousek od okraje. Není to vysloveně nebezpečné, ale příjemné to taky moc není.
  I pomalý ferratista jako já to zvládne za čas něco přes dvě hodiny.

  Poznámka k přístupu: na silnici je v závěru, nad oficiálním parkovištěm, zákaz vjezdu kvůli sesuvu z minulých let. Na vlastní nebezpečí se tam dá v pohodě autem vjet – a taky tam kdekdo vjíždí. Ušetří se tak asi 150 výškových metrů.

  Lidí je na ferratě hodně a místy je to spíše suťoviště. Proto tam opravdu občas padá kamení od těch před vámi a přilba je tedy fakt nutná. Nahoře na Mangartu je poměrně hodně lidí a taky dost zima . Mikina potěšila, mohli jsme se kochat déle. Pěšina dolů je po suťovišti docela nepříjemná, kamínky ochotně podjedou a kolena trpí. Hůlky by se moc hodily.

Přidat komentář

Zpátky na začátek