Via Ferrata Giovanni Barbara – Cengia Matia

Vylezlo 27 uživatelů, průměrné hodnocení 3.0769Vylezlo 27 uživatelů, průměrné hodnocení 3.0769Vylezlo 27 uživatelů, průměrné hodnocení 3.0769Vylezlo 27 uživatelů, průměrné hodnocení 3.0769Vylezlo 27 uživatelů, průměrné hodnocení 3.0769

2 komentářů

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
 1. 0

  0

  Supersnadná ferrata vhodná pro úplné začátečníky a děti. Zajímavý je průchod pod vodopádem, jinak si tam moc nezalezete, je to spíš procházka s lanem (spousta lidí chodí bez ferratového vybavení, což tedy neschvaluju).

 2. 0

  0

  Ideální místo pro start je parkoviště Sant’Uberto u hlavní silnice SS 51 cca 6 km severně od Cortina d’Ampezzo (souřadnice 46.6032383N, 12.1062844E). Po cyklotrase 200, červená značka sestoupíte do údolí řeky Rio di Fanes a po asfaltce pokračujete proti proudu přibližně 3 km. Pak dorazíte na most přes Rio di Fanes, kde se otevře nádherný výhled do hlubokého kaňonu. Kousek od mostu je odpočinkové místo, kde můžete posedět a rozmyslet si kam půjdete.
  1. Pokračování údolím Rio di Fanes
  Z odpočinkového místa jdete do kopce po cyklotrase 200, červená a asi po 250 metrech odbočíte vpravo na lesní pěšinu k řece Rio di Fanes. Pěšina vede střídavě po obou březích a nabízí nádherné pohledy na peřeje a různě velké vodopády. Asi po 2 km dorazíte k závěrečnému a impozantnímu vodopádu. Lze vystoupat až k němu a projít si cestu pod záclonou vody. Cesta je jištěná ferratovým lanem. Pokud máte i ferratové vybavení, můžete pod celým vodopádem projít, lehkou ferratou A se dostat nad něj a pak přes most na cestu zpět. V opačném případě se musíte vrátit a vystoupat vlevo na cestu. Po cestě, (cyklotrasa 12, 200) se vrátíte zpět k odpočinkovému místu. Návrat si lze zkrátit po lesní pěšině odbočující z cesty po cca 300 metrech vlevo, cyklotrasa 200.
  2. Ferrata Giovanni Barbara
  Okružní ferrata začíná a končí v blízkosti odpočinkového místa. Je obousměrná, ale asi lepší je nástup do horní části za odpočinkovým místem. Cesta je jištěná ferratovým lanem a pokud nemáte závrať, můžete bezpečně dojít až k ohromnému vodopádu vysokému cca 50 metrů i bez ferratového vybavení. Ferratisté mohou pokračovat dále, podejít vodopád a sestoupit po ferratě (A/B) až k úpatí vodopádu. Zde se lze rozhodnout jak pokračovat dále. Buď můžete pokračovat ferratou, vrátit se na výchozí místo a pak stejnou cestou jako příchozí na parkoviště. Druhá možnost je po pěšině vlevo vystoupat nad údolí řeky a traverzem po levém břehu zpět k parkovišti.

Přidat komentář

Zpátky na začátek