Via ferrata Meisules (Pösnecker)

Vylezlo 8 uživatelů, průměrné hodnocení 4.2500Vylezlo 8 uživatelů, průměrné hodnocení 4.2500Vylezlo 8 uživatelů, průměrné hodnocení 4.2500Vylezlo 8 uživatelů, průměrné hodnocení 4.2500Vylezlo 8 uživatelů, průměrné hodnocení 4.2500

1 komentář

Seřadit komentáře dle:  Od nejnovějšího  Od nejstaršího  Od nejlepšího  Od nejhoršího
  1. 0

    0

    Popis ferraty je hodně „přibližný“ – vůbec se neuvádí, že ferrata je rozdělená na dvě části, ve spodní je, pravda, několik žebříků, ale jinak je to hlavně poměrně exponovaný vertikální výstup. Je třeba počítat s tím, že v řadě méně exponovaných míst chybí jištění úplně. První část má cca 400 vertikálních metrů, pak následuje dobře značená stezka, nejprve na okraj žlabu, a pak doleva přes poměrně velkou plošinu a nakonec pod vrchol, kde je dalších cca 100 výškových metrů tu zajištěné, tu nezajištěné ferraty. Výstup nám (bez nástupu) vyšel přesně na 3 hodiny.
    Sestup je trasou podle popisu, ale 2 hod. jsou odhad z říše snů, reálný čas je 3,5-4 hodiny, je třeba obejít celou náhorní plošinu (kde neztratíte ani metr) a pak následuje sestup 1000 výškových metrů převážně po „kamzičích“ stezkách, kamenech a suti. Celkově i s nástupem počítejte hravě 7 hodin.

Přidat komentář

Zpátky na začátek